Ciklus psiho-edukativnih radionica “Emocionalna abeceda”

30. listopada 2024. | Izdvojeno, Razno, Događanja
Ciklus psiho-edukativnih radionica “Emocionalna abeceda”

Ciklus psiho-edukativnih radionica “Emocionalna abeceda” namijenjen studentima Sveučilišta u Splitu,  započinje u utorak, 5. studenog u vremenu od 17.30 do 19.30 sati u učionici P16 na Filozofskom fakultetu u Splitu, Poljička cesta 35. Na ovoj će se radionici na temu „Strah“ polaznici imati prilike upoznati s osnovnim funkcijama ove emocije i njenom bitnom ulogom za osobni rast i razvoj. 

U okviru ovog ciklusa planirano je ukupno pet radionica s tematskim cjelinama "Strah, Sram, Tuga, Ljutnja i Radost". Na njima će mladi kroz dinamičan i zanimljiv dvosatni program, uz malo teorije i puno vježbi, istraživati različita emotivna stanja, vlastite načine izražavanja i nošenja s njima te utvrditi ulogu emocija koje obično pogrešno zovemo “negativnima”. Također, imat će prilike učiti o vještinama aktivnog slušanja, ja-poruka, prepoznavanja i iskazivanja osjećaja, kvalitetama suradnje, zauzimanja za sebe i postavljanja zdravih granica koristeći metode grupnog rada, prezentacije, iskustvenog učenja kroz igre uloga, samoprocjenu, brainstorming i rad u trijadama.
Voditeljica radionica je klinička psihologinja i psihodramska terapeutkinja Mateja Črnko, koja je diplomirala psihologiju u Ljubljani, uz to je završila osnovni studij iz grupne analize i terapijske škole psihodrame. Ima višegodišnje iskustvo psihološkog i psihoterapijskog rada sa svim dobnim skupinama u Sloveniji, Španjolskoj i Njemačkoj. 

Radionice su besplatne i otvorene za sve studente Sveučilišta u Splitu, no zbog ograničenog broja polaznika, obavezna je prijava za svaku od radionica na mail: udruga.feniks.st@gmail.com
Ova je aktivnost dio projekta psihosocijalne podrške studenata „PUNA MI JE KAPA!“ kojeg Udruga za promicanje mentalnog zdravlja Feniks Split provodi u suradnji sa Sveučilištem u Splitu, Uredom za upravljanjem karijerama, te uz financijsku podršku Grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije.

Ciljevi
Kvalitetno obrazovanje